Katliama karşı eylemlere Münih'te devam!

Katliama karşı eylemlere Münih'te devam!

Münih Amed omuz omuza!

Milyonlarca Kürt , Newrozu barışcıl bir şekilde kutladı. Devletin buna cevabı ise yeni katliamlar oldu. NATO ‘nun türk ordusu savaş sucu işleyerek, kürt gerilalarına karşi kimyasal silah kullanmıştır. Geçen hafta sonu, Muş dağlarında 14 gerilanın yaşamını yitirmesinden sonra öfke artmıştır. Gerilalar daha ateşkes ilan etmişlerdir.

Öldürülen gerilaların cenazelerinde,Diyarbakır’da ve diğer şehirlerde binlerce gösterici ile emniyet güçleri arasında çatiışma çıkmıştır. Halka karşı, Türk polisi ve askeri güçleri kurşunlarla, göz yaşatırcı gazlarla, joplarla ve panzerlerle saldırmıştır. Diyarbakır, İstanbul ve Siirt'te en azından 9 insan öldürülmüiştür. 9 yaşındaki bir çoçuk polislerin bilinçli bir şekilde açtıkları ateş sonucunda hayatından olurken, 6 yaşındaki bir çoçuk gene özel timin hedefi oluyor ve yaşamını yitiyordu.

Yüzlerce ölü var. Bunların bir çoğu hayatsal tehlikeyi atlatamadı daha. Doktorların hastaları tedavi etmeleri, askeriye tarafından engeleniyor. Alman üretimi panzer ve askeri araçlarö, Kürt halkına karşı saldırılarda kullanılıyor.

Biz, tüm Münih’de ki tüm devrimci, demokratları, Diyarbakır ve diğer kürt ve türk illerindeki katliamları protesto için eylemimize cağırıyoruz. Kürt halkının isyanını ile olan dayanışmanızı yükseltiniz

Eylem:

1. Nisan Cumartesi Saat 17-20

Stachus (Karlsplatz) Münih

Kürdistan ve Türkiye’deki katliama son!

Her türlü askeri ve polisiye operasyonlara son!

Tüm devrimci ve demokrat mahkumlara özgülük!

İlticacıların Türkiye’ye geri gönderilmesine son!

Kürt halkının katliamına, Alman askeri desteğinin kesilmesi ve silah satışının son bulması!

Yaşasın enternasyonal devrimci dayanışma ve halkların kardeşliği!

Marksist İnisiyatif www.ak.marxismus.de